پرده

پرده

پرده‌ها از تنوع گسترده‌ای برخوردار هستند. در حالی که هدف اصلی آن‌ها جلوگیری از نور است، آن‌ها استفاده‌های دیگری نظیر تزیین فضای خانه نیز دارند. انواع مختلفی از پرده‌ها برای خانه وجود دارد که به فضای خانه و اتاق‌خواب رنگ و بو می‌بخشند. 
اگر در انتخاب اندازه، پارچه و سبک مناسب پرده دانش کافی داشته باشید، انتخاب آن برای خانه‌ی شما می‌تواند ساده باشد. قبل از اندازه‌گیری عرض و طول پرده‌ها، باید تصمیم بگیرید که کدام سبک پرده را می‌خواهید. با این کار نحوه‌ی اتصال پرده‌های شما به میله‌ی پرده و دیوار مشخص می‌شود که روی پرده و نمای کلی آن تأثیر می‌گذارد.

پرده پذیرایی

شاید شما تصور نکنید، پرده پذیرایی چه نقش مهمی در دکوراسیون دارد. محیط کار، منزل، مهمانی و هر جایی که انسان ها قصد رفتن به آنجا را دارند، باید از یک طراحی و دیزاین عالی از پرده پذیرایی برخوردار باشد. شاید تصور کنید که وجود یک دکوراسیون عالی در این محیط ها اهمیت چندانی ندارد؛ ولی پرده پذیرایی طراحی منحصر به فرد هر محیط است؛ که به افراد در بدو ورود به آن مکان، احساس راحتی، آرامش و خوش حالی می دهد. به همین دلیل، دیزاین و دکوراتیو، می تواند به صورت باورنکردنی در یک محیط، احساسات مختلفی را به افراد انتقال دهد.

پرده اتاق خواب

یکی از مواردی که باید در انتخاب پرده اتاق خواب دقت کنید علاوه بر سبک پرده، انتخاب پرده اتاق خواب با توجه به فضای در دسترس است، یعنی پرده ای که برای اتاق خواب های بزرگ و با متراژ بالا خریداری می شود متفاوت از پرده های اتاق خواب کوچک خواهد بود و برای انتخاب مدل پرده اتاق خواب عروس باید علاوه بر زیبایی، پرده ها از ورود نور به اتاق جلوگیری کنند و فضای خصوصی اتاق هم کاملاً رعایت شود.
زیباترین مدل پرده اتاق خواب صرفا گران قیمت ترین آن نیست و استفاده از پرده ای که دقیقا متناسب با فضای دکوراسیون اتاق خواب شما باشد می تواند زیباترین مدل پرده برای اتاق خواب شما باشد و این پرده ها می توانند از جنس حریر، تور، مخمل و یا پارچه های دیگر باشند. بهتر است پرده ای را خریداری کنید که هم نمای جذابی به خانه بدهد و هم با بقیه وسایل هماهنگی داشته باشد و در عین حال یک فاکتور منحصر به فرد و جذاب در اتاق خواب باشد.

پرده تالاری

پرده در تالاری از عوامل مهم برای بازدید زوج ها از تالار پذیرایی دکوراسیون و زیبایی تالار می باشد. یکی از عوامل چشمگیر تالارها پرده تالار می باشد که به زیبایی تالار کمک مضاعفی می کند پرده ورودی تالار، پوشش و زیبایی مناسب پرده تالار میز و صندلی ها و دیگر دکوراسیون ها از عواملی است که سهولت تصمیم گیری را برای مشتریان فراهم می سازد .

پرده هتلی

بی شک استفاده از پرده مناسب و ست کردن آن با محیط پیرامون نکته ای است که هتل داران به آن توجه ویژه ای می کنند و سعی می کنند که با کمک پرده و سایر اقلام دکوراسیون داخلی احساس خوب و نشاط و شادی در مشتری ها به وجود آورند. فلسفه رنگ های مورد استفاده در هتل هم نکته بسیار مهمی است. به عنوان مثال رنگ آبی رنگی است که از آن به عنوان رنگ آرامش آور یاد می شود و بالعکس رنگ قرمز رنگ تلاطم و جنب و جوش و اضطراب آور است. رنگ مشکی هم که روحیه بسیاری از افراد را غمگین و افسرده می کند و به همین علت افراد کمی تمایل به استفاده از آن دارند. نکته ی مهم دیگری هم که وجود دار این است که نباید از ست کردن پرده با سایر اجزای اتاق غافل شد و یک ست عالی و مناسب تاثیر مثبتی بر روی روحیه شخص می گذارد. شاید شنیده اید برخی از رنگ ها تاثیر رنگ دیگر را خنثی می کنند. استفاده از پرده ای که بتواند سایر رنگ های مورد استفاده در اتاق که حالت زننده پیدا کرده اند را خنثی کند، کمک خیلی مهمی به افزایش روحیه می کند.
Call Now Buttonتماس بگیرید